
Geplaatst op: 9 april 2026
Aalt Docter, de gentleman voetballer is niet meer. Een half jaar heeft hij gevochten tegen die vreselijke ziekte en moest hij zich op 7 april gewonnen geven. Helaas.
Wie was Aalt Docter eigenlijk? Op 1 juli 1956 werd hij lid van WVF. Je moest toen minimaal 12 jaar oud zijn voordat je lid kon worden van een voetbalvereniging. Bijna 70 jaar is hij WVF trouw gebleven. Vele generatiegenoten kennen hem als die fantastische middenvelder/spits uit het WVF-elftal dat eind zestiger jaren streed om het landskampioenschap bij de zaterdagamateurs. Een elftal met o.a. Johan Pannen, Ab Hageman, Be Zandink. Maar ook velen kenden hem als leraar in Westenholte aan de Wiekslag. Heel veel jongeren uit Westenholte zullen van hem les hebben gehad. Maar toch vond hij dat er naast Westenholte ook een andere uitdaging in het onderwijzers vak lag; hij werd eind jaren zeventig leraar aan het Deltion college en daar is hij tot aan zijn pensionering werkzaam gebleven.
Nadat hij afscheid had genomen van het 1e elftal heeft hij nog jaren in het 5e elftal, met o.a. zijn oud-trainer Ab van der Bend als leider, en tezamen met veel van zijn oude maten uit het 1e elftal, heel veel plezier beleefd aan het voetbalspelletje. En wie dacht dat daarmee ook zijn voetbalcarrière was afgelopen, heeft het mis. Samen met Aalt heb ik de 1e training van het Walking Football bij WVF bekeken. Nee, dat was niets voor ons, totdat wij hoorden dat er een hele leuke trainster was aangesteld. Met dank aan Linda, zijn we er toch maar aan begonnen en dat heeft 5 jaar lang van de dinsdagmorgen voor ons en velen anderen, voor een geweldige feestmorgen gezorgd. Ook was hij bijna iedere thuiswedstrijd van het 1e aanwezig op de Weide Steen. Op zijn vaste plekje, heerlijk ouwehoeren met heel veel oud-voetballers.
Buiten WVF was Aalt een sportief/sociaal bewogen man. Supporter van het Nederlands elftal, van het dames volleybalteam van VC Zwolle, bridgespeler bij PEC, verkeersregelaar bij de Ster van Zwolle, voorrijder op woensdagmiddag bij de leeftijdsgenoten van WIJZ, duivenmelker, en ik ben er vast nog wel 1 vergeten. Ooit ben ik nog samen met hem naar de zesdaagse van Amsterdam geweest (zoon Eelco was een fanatiek wielrenner).
Aan dat alles is nu een einde gekomen, wat resteert zijn de herinneringen aan een geweldig, altijd opgeruimd persoon. Wij wensen Evelien, Alwin, Eelco, schoondochters, kleinzoon en verdere familie heel veel sterkte in deze moeilijke periode.
Namens het bestuur
Jan Pieterman
© 2022-2025 gemaakt door: Website laten maken Zwolle